Waleria, Ludwik, Paweł‚

Spotkanie Noworoczne

W piątek, 5 stycznia, odbyło się Spotkanie Noworoczne Gminy Kościan. Na zaproszenie przybyło blisko 270 osób. Zebranych gości powitał przewodniczący Rady Gminy Kościan, Jan Szczepaniak. Następnie zaprezentowano tradycyjny już film podsumowujące najważniejsze inwestycje i wydarzenia minionego roku. Szerzej rok 2023 omówił w swoim wystąpieniu Wójt, Andrzej Przybyła.

Głównymi punktami wydarzenia było wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Okolicznościową statuetkę przyznającą tytuł "Zasłużony dla Gminy Kościan", a nadawaną przez Radę Gminy Kościan odebrał Grzegorz Konieczny za zaangażowanie w zachowanie dziedzictwa kulturowego oraz za poświęcenie w tworzeniu miejsca, które staje się żywym pomnikiem historii gorzelnictwa. Unia Wielkopolan przyznała Wawrzyna Pracy Organicznej Zdzisławowi Gidaszewskiemu. Wyróżnienie to otrzymują osoby za działania związane z promowaniem idei organicznej jak również aktywny wkład w rozwój społeczny, gospodarczy i kulturalny Wielkopolan. Wójt Gminy Kościan, Andrzej Przybyła, otrzymał medal „Wolna – Organiczna – Wielka” od Unii Wielkopolan za uosobienie i krzewienie najlepszych wzorców pracy organicznej i nagrodę WOKiSS za 25 lat pracy w samorządzie. Uhonorowano również niezwykłe talenty sportowe. Stypendia sportowe otrzymali: Aleksander Opas, Franciszek Pryfer oraz Olivier Buszkiewicz. Natomiast nagrodę sportową: Ludwik Pryfer i Franciszek Czapla. W tym roku dodatkową nagrodę otrzymała drużyna piłkarska dziewcząt z klubu JunaTrans Stare Oborzyska za wysokie osiągnięcia sportowe.

Wieczór umilił występ dwóch młodych artystów. Utalentowanego pianisty, studenta I roku Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu – Adriana Szczepaniaka oraz wokalistki, która wystąpiła w „Szansie na sukces z udziałem Alicji Majewskiej zdobywając wyróżnienie -  Gabrysi Itkowiak.